بازی Alan wake 2

تمرکز بر روی ترس به جای خشونت در بازی Alan wake2

بازی Alan wake 2 یکی از بازی‌های مورد علاقه من در ژانر ترسناک است و با شوق بی‌پایان منتظر عرضه بازی هستم. این بازی توسط استودیوی Remedy Entertainment ساخته شده و توسط Epic Games منتشر خواهد شد.

داستان بازی بازی Alan wake 2

داستان بازی Alan wake 2 در پی وقایع بازی قبلی خود است و به عناصر ترسناک روانشناختی به صورت عمیق‌تری می‌پردازد. در این بازی، شخصیت بازی جدیدی به نام ساگا آندرسون معرفی می‌شود که به عنوان هم‌نقش اصلی و شخصیت آلن ویک را همراهی می‌کند .

ساگا همراه با همکارش الکس کیسی از FBI، تحقیقات خود را در برایت فالز درباره‌ی قتل آیینی رابرت نایتینگل ادامه می‌دهد. با این حال، آن‌ها متوجه می‌شوند که قربانی قتل به طرز عجیبی به زندگی بازگشته است. ساگا در سفری خطرناک به دنبال ردیابی قربانی بر‌افراشته می‌شود و مفهوم پیچیده‌ای به نام Overlap را رمزگشایی می‌کند.

در همین حال، آلن ویک در یک مکان تاریک و یک دنیای نیمه‌واقعی و ترسناک، به گیر افتاده است. او تلاش می‌کند تا از عمق این مکان تاریک فرار کند. در حینی که دو شخصیت همزمان به ترتیب خود پیش می‌روند، بازیکنان یک داستان ترسناک روانشناختی شگفت‌انگیز را تجربه خواهند کرد.

بازی Alan wake 2

جایی که هر دو شخصیت با رازها و رموز مرگباری روبرو می‌شوند و با دیوانگی‌های درونی خود مواجه خواهند شد. بازی آلن ویک ۲ با استفاده از محیط جذاب، پیچیدگی‌های جذاب داستانی و بررسی جنبه‌های روانشناختی، سعی دارد توجه بازیکنان را به خود جلب کند.

می‌توانید مأموریت‌ها در محل تاریک با آلن و زمانبندی ساگا را به هر ترتیبی که می‌خواهید تکمیل کنید، اما باید هر دو را انجام دهید. این ساختار همزمانی دو شخصیت اصلی به طولانی شدن داستان کمک می‌کند. در این دمو، Remedy اطمینان حاصل کرد که تماشاگران اهمیتی که ساگا دارد را ببینند.

بازی Alan wake 2، اولین بازی ترسناک برای Remedy است و بازیکنان را وارد یک داستان ترسناک می‌کند. ساگا خود را در خطر می‌اندازد تا راز مرگ‌های مرموز را حل کند در حالی که آلن سعی دارد تا از محل تاریک فرار کند.

یادآوری نسخه اصلی بازی Alan wake

قبل از ورود به دنیای بازی جدید، بگذارید شما را ۱۳ سال به عقب ببرم. زمانی که نسخه اصلی آلن ویک برای ایکس باکس ۳۶۰ منتشر شد. این بازی ترسناک، داستان یک نویسندهٔ پرفروش به نام آلن ویک را دنبال می‌کند که در حین تعطیلات در تلاش است تا راز ناپدید شدن همسرش را حل کند.

در ادامه، بازیکنان وارد یک سفر تاریک و مهیب به شهر برایت فالز در واشنگتن می‌شوند. آلن ویک به سرعت توسط موجودات تاریکی مورد حمله قرار می‌گیرد و تنها راه متوقف کردن آن‌ها، نگه داشتن نور چراغ قوه روی آن‌ها است. این کار را باید قبل از اینکه با تفنگ کوتاه‌برد آن‌ها را نابود کند، انجام دهد.

اما همین سیستم مبارزه باعث ایجاد مشکلاتی برای بازیکن می‌شود. به طور کلی در این قسمت از مقاله خواستم شما را به روزهای ترسناک و خشونت بار نسخه اول این بازی برگردانم. همچنین یادآوری کنم که در ابتدا این بازی بر پایه خشونت بوده اما کم کم به یک بازی کاملا ترسناک و مهیج تغییر کرده است.

بازی Alan wake 2

نقد و بررسی بازی Alan wake

با اینکه آلن ویک در کل نقدهای مثبتی دریافت کرد، اما بزرگترین نقطه ضعف آن سیستم مبارزه بود. تلاش برای هدف‌گیری چراغ قوه به سمت دشمنانی که به سمت شما در حال دویدن هستند و یا شیء‌ها را با دقت بی‌نظیری پرتاب می‌کنند، بسیار خسته‌کننده است. متأسفانه، این روش در طول بازی تغییری نمی‌کند. بگذریم زمانی که با دشمنان بزرگتر یا دستیاران عادی روبرو می‌شوید نیز همچنان هدف‌گیری، روشن کردن چراغ قوه و شلیک را باید انجام دهید.

در عین حال، جنبه‌های دیگری از نبرد مانند دویدن هم به اندازه‌ی کافی خوب نیستند. چندین صحنه در بازی شامل فرار بازیکنان از موجودی است که هنوز نمی‌توانند آن را از بین ببرند. خوشبختانه، داستان شگفت‌انگیز و جو ترسناک بازی، ناکامی‌های نبرد آزاردهنده را به خوبی پوشش می‌دهد.

یک کاراگاه جدید، ترس‌های قدیمی

به سال ۲۰۲۳ برمی‌گردیم و اکنون می‌توانیم نگاهی به نحوه مدیریت نبرد در این بازی بیندازیم. برای آشنایی با داستان بازی Alan Wake 2 تمرکز خود را بین یک آلن ویک محبوس و یک عامل اف بی آی به نام ساگا آندرسون تقسیم می‌کند. آندرسون در برایت فالز به تحقیق درباره‌ی یک سری قتل‌ها می‌پردازد که ناگهان در داستان ترسناکی که توسط ویک نوشته شده، گیر می‌افتد

جشنواره بازی‌های تابستانی امسال، نگاهی جدید به گیمپلی بازی Alan Wake 2 از استودیو Remedy Entertainment به همراه داشت. اگرچه فیلمبرداری اولیه به نسبت کوتاه بود و تقریباً دو دقیقه و ۴۵ ثانیه طول کشید. اما به ما طعمی را که از داستان‌نگار آندرسون انتظار داریم، ارائه داد. در این فیلمبرداری، آندرسون در شب در حال قدم زدن در جنگل ترسناکی است، مسلح به چراغ قوه و پیستول. صدای باران و موجوداتی که در دل جنگل پنهان هستند، یک جو ترسناک عالی را ایجاد می‌کنند.

ناگهان توجه آندرسون به صداهایی که از درون یک فروشگاه عمومی می‌آید، جلب می‌شود. در حین بررسی، یک گوزن بزرگ از یکی از اتاق‌های پشتی به طور ناگهانی به بیرون پرتاب می‌شود و همچنین کارآگاه و بازیکن را شگفت‌زده می‌کند. یک موجود غول‌پیکر با یک ماسک ترسناک دیوار را شکافته و با هدف کشتن ساگا به حرکت درمی‌آید. این اولین اتفاق ترسناک بازی است.

به علت اینکه هنوز این بازی منتشر نشده است؛ اگر می‌خواهید بازی‌ای را تجربه کنید که هیجان و ترس بازی Alan wake 2 را داشته باشد؛ می‌توانید بازی The Evil Within را تا زمانی که بازی Alan wake 2 عرضه شود؛ انجام دهید.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این چت‌بات در حالت آزمایشی هست، درصورت عدم دریافت پاسخ صحیح، از سایر روش‌های پشتبانی استفاده نمایید.

    منو اصلی