سوالات متداول

ثبت سفارش

چرا نمی‌توانم سبد خرید خود را نهایی کنم؟

برای ثبت خرید لازم است مراحل احراز هویت شما تکمیل و تایید شده باشد. می‌توانید از داخل حساب کاربری، تب احراز هویت اقدام فرمایید.

آیا برای ثبت سفارش نیاز به عضویت در سایت است؟

برای خرید و ثبت سفارش شما باید حساب کاربری داشته باشید و شماره موبایل خود را تایید کنید. در غیر این صورت قادر به خرید نخواهید بود.

چرا باید اطلاعات اکانت خود در فرم محصول وارد کنیم؟

برای خرید بعضی از محصولات لازم است وارد اکانت شما شویم و از داخل آن خرید انجام دهیم. این اطلاعات برای این منظور از شما اخذ می‌شود.

آیا قیمت محصولات بروز است؟

قیمت محصولات با توجه به نرخ ارز به صورت روزانه بروزرسانی می‌شوند. درصورتی که محصول موردنظر قیمتی فرای قیمت ارزی فعلی آن داشت، با پشتیبانی تماس گرفته تا قیمت بررسی و آپدیت شود.

سطوح احراز هویت چیست؟

احراز هویت در دو سطح انجام می‌شود. اگر مبلغ سفارش شما کم باشد، فقط نیاز به تایید شماره موبایل است. اگر مبلغ بالا باشد به توجه به مبلغ سفارش، نیاز به تایید تلفن ثابت، اطلاعات هویتی و مالی است.

آیا باید تمام مراحل احراز هویت را انجام دهم؟

خیر، صرف تایید کردن شماره موبایل می‌توانید در فروشگاه سفارش ثبت کنید. اگر نیاز به تکمیل احراز هویت و ثبت سایر اطلاعات باشد، پشتیبانی با شما تماس خواهد گرفت.

پرداخت هزینه

وجه از حسابم کسر شده اما خرید ناموفق ثبت شده است!

در این صورت با ارسال شماره درخواست، شماره تراکنش و شماره سفارش به پشتیبانی، موضوع را پیگیری کنید. درصورتی که خطا از سمت درگاه بانک باشد، ظرف ۴۸ ساعت آینده وجه به حساب شما بازگشت خواهد خورد.

با همه کارت‌ها می‌توانم خرید کنم؟

بله! با تمام کارت‌های عضو شبکه شتاب به شرط داشتن رمز دوم (رمز دوم پویا) می‌توانید از فروشگاه ما خرید کنید.

در صورت خرید محصول اشتباه می‌توانم آن را برگشت بزنم؟

درصورتی که محصول مورد نظر تهیه و تحویل شما نشده باشد، می‌توانید با تماس با پشتیبانی درخواست استرداد سفارش کنید. پس از تایید، وجه سفارش ظرف ۴۸ ساعت آینده به حساب شما بازگشت خواهد خورد.

آیا می‌توانم هزینه را کارت به کارت کنم؟

بله، با تماس با پشتیبانی می‌توانید هزینه را کارت به کارت کنید. اما پیشنهاد می‌کنیم مبلغ را از طریق سایت و به صورت آنلاین پرداخت کنید.

تحویل محصول

تحویل محصولات چگونه انجام می‌شود؟

در محصولات شارژ روی اکانت، پس از تکمیل سفارش مقدار پوینت یا آیتم مورد نظر به اکانت شما افزوده خواهد شد. در محصولاتی مانند گیفت کارت که به صورت کد می‌باشند و نیازی به ورود به اکانت شما نیست، کد برای شما ایمیل می‌شود.

چگونه بفهمیم سفارشم تکمیل شده است؟

تکمیل سفارش از طریق پیامک و ایمیل به اطلاع شما می‌رسد.

کد محصول به ایمیلم ارسال نشده است!

اگر سفارش شما تکمیل شد و کد فعالسازی محصول برای شما ایمیل نشد، می‌توانید با تماس با پشتیبانی کد را از طریق دیگری دریافت کنید. حتما پوشه اسپم (spam) را چک کنید. همچنین از طریق به ورود به حساب کاربری خود در فروشگاه و مراجعه به سفارش مربوطه، می‌توانید کد را دریافت کنید.

سفارش تکمیل شده اما اکانتم شارژ نشده!

پس تکمیل سفارش اگر اکانت شما شارژ نشده بود، سریعا با پشتیبانی تماس بگیرید تا مشکل پیگیری شود.

منو اصلی